Home

Mükemmel bir insan olamadım ben. Karakter desen pek beğenmiş değilim, çok ağlarım mesala. Birine kırıldığımda ilk yaptığım şey ağlamaq olur, sonra da “ben neden ağlıyorum ki?! ” diyerek kendime sinir olurum, bu seferde sinirden ağlamağa başlarım. Oysa gönül isterdi ki, “beni neden kırdın?? Sen de öylesin, böylesin” diyerek gerekirse bir tane yumruğu da ağzına patlatıp içini rahatlatsın. Ama ne yazık ki, ben şiddete karşı gelen, insanları üzmeyi beceremeyen biriyim. Mükemmel bir arkadaş da olamamışım. Cok cok sevdiyim, ne isteseler yapa bileceyim insanlar var, benden bir şey istediklerinde kendi işimi boş vererek, onların rahatı icin ne gerekirsə yaparım, lakin hiç arayıb hal hatir sormam. Hep onların aramasını beklerim. “Belki işi vardır, rahatsız ederim” endişesine kapılarak hep beklerim. Mükemmel bir evlat bile olamadım. Anne-babama iyice, sımsıkı sarılıp “iyiki varsınız, sizleri cok seviyorum” demedim mesela. Aptalca görünse de utandım, sevgisini göstermekden utanan aptalın tekiyim. Mükemmel bir kardeş de olamadım. Kardeşimi layıkıyla sevip, destek olamadım. Seviyorum, cok seviyorum, tüm evrendeki yıldızların sayısından da fazla seviyorum, ama ne bileyim hep eksik kalıyorum sanki. Sevgini bir sayıyla, rakamla ölçe bilecek beyine sahip insanım. “Tüm evrendekı yıldızların sayısından fazla” ne alakası vardi ki şimdi?! “Ben seni 5 büyük boy yıldız seviyorum, ama onu 8 orta boy yıldız seviyorum”.  Mükemmel bir sevgili de olmuş değilim. Seviyorum ama hep kırıp döküyorum. Daha fazlasını istiyorum. Yani öyle uzaktan severek, “yeter ki o mutlu olsun” deyemiyorum. O da beni sevsin, çok sevsin, daha çok sevsin, daha çok, daha daha çok, daha daha çok çok… Dünyadakı en çok seven 2ci sevgili olsun istiyorum. Beni geçemeyeceğine göre 2ci de olsa kabulumdur.

Çok karma-karışık, derin bir insanım. Aslında derin değil de, dumanlı bir insanım ben.öyle diplerim, güneş alamayan karanlık noktalarım yoktur. Sabah dumanı gibiyim. En güzel olduğum zamanda güzelliğimden kalın bir duman yaparım, bu yüzden hiç bir şey göremezsiniz. Sonra gün ortasına doğru dumanım tükenir, siz de güneşin şafaklarından zevk alırsınız. №Ben sabahları dumanı cok severim” diyen insana tanıdınızmı? Ben hic rast gelmedim. Bunun aksine sabahları ciceklerin üzerine konan damlaları cok seven insanlar var, yüzerine damla konmuş çimenlerde yürümükden zevk alan insanlar var, hic sormazlar ki bunlar nereden geliyor diye. kaynağını merak etmezler. Adem evladı işte, “üzümünü ye, bağını sorma” diye bir ata sözü yapmış nesilden geliyoruz.böyle şeyler normal yani.ama ben yine de söyleyeyim. Dumandan geliyor, hemdünyalım, dumandan. Yani ben de böyleyim, hep güzel yanlarım diyil de, onlardan kaynaklanan güzellikler sevildi. Kendim bile aynısını yapıyorum zaten, sizde sorun yok. Karışık bir insanım söylemiştim, değilmi? Hem de çok karışık. Sabahları farklı farklı yerlerde uyanan bir insanım. Mesela vucudum hündür tavanlı gri duvar kağıdı üzerinde siyah gülleri olan, cok büyük aynalarə olsa da araba, inşaat sesleri işidilmesin diye tahta kapakları kapatılan, siyah gri desenli perdeler asılmış pencereleri olan, siyah mobilyalı bir odada uyanıyor. ( moderin ve klassik tarzlarının birleşimi sayılıyormuş ) Ama ruhumu sormuş olursanız dogayla iç-içe, hatta en vahşisinden bir savanna ola bilir mesela, orada kücük bir çadırın içinde uyanıyor. Biraz vahşi, yabani, biraz da evcil ruhluyum.

Bu yazını özümə həsr edirəm. 🙂 Mükəmməl olmasam da dünyanın ən mükəmməl hissinə sahib ürəyim var 🙂 ^_^

IMG-20160503-WA0108IMG-20160503-WA0095

Ah bu ben kendimi nerelerde bulsam” üçün 2 cavab

    • This is my own blog and I can write here what I want. No one isn’t forced to love my texts. Perhaps I have a lot of mistakes, but this isn’t a shame think, the shame thing is your behavior. You can try to help me to correct my mistakes but you prefer to upbraid. And finally, thank you. 😊 for visiting my blog and reading my last post.

      Bəyən

Bir cavab yazın

Sistemə daxil olmaq üçün məlumatlarınızı daxil edin və ya ikonlardan birinə tıklayın:

WordPress.com Loqosu

WordPress.com hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Google foto

Google hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Twitter rəsmi

Twitter hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Facebook fotosu

Facebook hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

%s qoşulma